ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Nauka pływania krok po kroku

Nauka pływania krok po kroku

Jak wreszcie nauczyć się pływać? Jeżeli od dłuższego czasu chodzisz na basen i wciąż boisz się zanurzyć w wodzie, nie mówiąc o samodzielnym przepłynięciu basenu, nadszedł chyba czas na kurs nauki pływania pod okiem doświadczonego instruktora.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

 

Instruktor obserwuje każdy wykonywany ruch i na bieżąco koryguje błędy. Takie podejście pomaga w nauce i dba o prawidłową naukę techniki. Uchroni nas to także przed nauką złych nawyków. Dzięki instruktorowi nauczymy się techniki oddychania i szybciej nauczymy się koordynacji ruchów.

 

 

Pływanie to sport, dzięki któremu zahartujemy nasz organizm i unikniemy wielu chorób. Pływając woda masuje nasze ciało, dzięki czemu zyskujemy uczucie relaksu i odprężenia.

 

 

Tego rodzaju wysiłek poprawia pracę serca i płuc, dzięki czemu utleniona krew lepiej krąży w całym organizmie. Warto również podkreślić fakt, że nauka pływania dla dorosłych jest bardzo bezpiecznym sportem i trudno w nim o uraz.

 

 

Jest to również dobry trening odchudzający, ponieważ podczas pływania woda stawia opór i w tym czasie musimy zmobilizować wszystkie nasze mięśnie do wysiłku. Pływając spalamy sporo kalorii, a oprócz tego kształtujemy sylwetkę.

 

 

Jaki styl pływania wybrać na początek?

 

Znaczna większość osób zaczyna od pływania stylem klasycznym jest to tak zwane „pływanie żabką”. Jest to również najlepszy styl pływania rekreacyjnego, ponieważ nie trzeba w niego wkładać ogromnego wysiłku. Wymaga on jednak dobrej koordynacji i techniki.

 

Decydując się na naukę pływania w Polskiej Akademii Aktywnego Rozwoju oddajemy się w ręce doświadczonych instruktorów, którzy dobiorą odpowiednią technikę nauki pływania dla poczatkujących.

 

Warto pamiętać, że kurs nauki pływania to jednak nie tylko wyzwanie dla dorosłych. Jest to sport, dla każdego. Nauka pływania dla dzieci, to rewelacyjnie spędzony czas pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Duże znaczenie w trakcie nauki pływania u najmłodszych ma entuzjazm odkrywania nowego, brak nabytych traum i zdolność nauki poprzez zabawę.

 

Nie odkładaj na jutro decyzji o zapisie na kurs nauki pływania. Samodzielna nauka pływania również da zamierzone efekty, ale wymaga o wiele więcej samozaparcia i determinacji.