Nauka programowania i mały artysta

Utarło się już, że zajęcia pozalekcyjne to najczęściej podział na 2 (lub 3) kategorie. Pierwszą są lekcje skupiające się na rozwoju stricte artystycznym. Są to wszelkie zajęcia plastyczne, teatralne i tym podobne. Drugie to zajęcia przeznaczone dla małych „naukowców”, różnego rodzaju kółka matematyczne, warsztaty chemiczne, przyrodnicze.. Dodatkowo można wymienić także różnego rodzaju zajęcia sportowe. Podział ten jest jednak według psychologów dosyć płynny i taka jest prawda. Choćby podczas zajęć sportowych dziecko nie tylko rozwija się fizycznie, (co swoją drogą jest ekstremalnie ważne w czasach powszechnej otyłości już nawet u najmłodszych), ale też wspomagany jest często jego rozwój społeczny, komunikacja czy nawet kreatywność. A gdzie na tle tych wszystkich rodzajów zajęć stoją warsztaty programowania dla dzieci?

 

 

Co daje nauka programowania dla dzieci.


Odpowiednio dobrane i zorganizowane warsztaty programowania dla dzieci młodzieży potrafią rozwijać młodego słuchacza na wiele sposobów – zapewnia Paweł właściciel Zaprogramowani.com

 

Po pierwsze działają pobudzająco na wszelakich aspekty kreatywności. Wynika to z faktu, że programowanie to tak naprawdę nauka tworzenia nowych rzeczy, rozwiązań i idei.

 

Po drugie kurs programowania dla dzieci w systemach stacjonarnych to grupy młodych słuchaczy, którzy razem tworzą, projektują, podejmują decyzję. Często podczas takich zajęć dzieci uczą się podstaw pracy w zespole, komunikacji pomiędzy sobą i empatii.

 

Po trzecie tego typu zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży uczą ich podstaw do objęcia jednego z najbardziej pożądanych stanowisk w przyszłości, jakim jest stanowisko programisty (według prognoz rynku pracy).

 

Po czwarte dzieci uczęszczające zajęcia programistyczne znacznie lepiej radzą sobie w szkole, głównie z materiałem z zakresu przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka czy w starszych klasach fizyka.

 

 

Czy warto wysłać dziecko na kurs programowania?


Możliwości rozwoju umiejętności, jakie zdobywa dziecko lub nastolatek podczas zajęć programistycznych są naprawdę olbrzymie i wszechstronne, warto więc wysłać nasze dziecko na tego typu lekcje. W ten sposób, nawet jeżeli nie zarazimy go pasją na całe życie, to na pewno wzbogacimy jego doświadczenie o ciekawe i przydatne umiejętności.

 

Pomoc dzieciom niesiona przez polaków

Polacy lubią pomagać. Właściwie śmiało można powiedzieć, że mają we krwi pomaganie słabszym. Wystarczy spojrzeć na różne zrzutki, które są organizowane na pomoc dzieciom, aby przekonać się, że nie pozostają bez odzewu naszego społeczeństwa. Pomoc

Eksperyment Milgrama i jego znaczenie

Eksperyment Milgrama to jedno z najbardziej niepokojących, a zarazem fascynujących badań w historii psychologii. Przeprowadzone w latach 60. XX wieku (w latach 1961-1962) przez Stanleya Milgrama, to badanie jest niezwykle istotne i inspirujące dla dziedziny

Tajemnica Dovestones: ręka z zaświatów na rodzinnej fotografii

Podczas rodzinnego wypoczynku nad jeziorem w spokojnej enklawie Dovestones Reservoir, uchwycono moment pełen beztroskiej radości. To zdjęcie, z pozoru zwykła rodzinna fotografia, z czasem ujawniło swój tajemniczy wymiar, gdy Rhynnice Trelfa dostrzegła na nim nieproszony,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *