Kupujemy wkład kominkowy – co wybrać.

Powinno się dlatego sobie odpowiedzieć na główne pytanie: jaką rolę będzie realizować kominek w domu, ozdobną czy grzewczą, a być może będzie miał za zadanie te cele wiązać.

Na co patrzeć, decydując się na konkretny wkład kominkowy:

 

  • Moc nominalna w kilowatach (kW) – czyli przeciętna moc generowana w okresie godziny wykorzystania kominka w warunkach testowych.
  • Efektywność grzewcza — w dobrych kominkach równa się od 50 do 80%.
  • Rozmiar paleniska — na ogół proponowane są wkłady z paleniskiem od 60 cm do nawet 100 cm.
  • Charakter czoła wkładu kominkowego — determinuje o estetyce całego kominka.
  • Gatunek, jakość wykończenia frontu — ma istotę schludności, wyglądu – ważne, aby nam się podobał.
  • Ilość i rodzaj przeszklonych ścianek — przesądza o aparycji kominka oraz koszcie wkładu.
  • Metodę otwierania drzwiczek oraz wybierania popiołu.
  • Sposób regulację procesu spalania.
  • Opcję podłączenia do układu dystrybucji gorącego powietrza (DGP) w przypadku wkładów powietrznych.

Jeśli wyłonimy, decydujemy się na wkład do ogrzewania, należałoby przyjrzeć się dodatkowym akcesoriom, w jakie jesteśmy w stanie wyposażyć wybrany kominek, aby podnieść jego zdolność grzewczą i oszczędzić na opale.

 

Zobacz ofery wkładów kominkowych na stronie https://sklep.komo.pl/wklady-kominkowe

Masę akumulacyjną, zamiennik wodny oraz rozdzielacz ogrzanego powietrza, konwektorowy wymiennik ciepła i elektroniczny sterownik spalania spełni oczekiwania najbardziej wymagającego użytkownika. Warto, aby te elementy mogły być zamontowany w wybranym wkładzie kominkowym.

 

Wybranie tych pomocnych elementów podnosi wydajność kominka, co przyczynia się na ekonomiczne zużycie drewna. Tak rozbudowany wkład kominkowy będzie w stanie ogrzać bez kłopotu powierzchnię 200-metrowego domu.

Jeśli postanowi wybrać wkład z obszernym przeszkleniem, trzy — dwu szybowym, będzie upajać nas swoim wyglądem i ładnym widokiem ognia, ale nie za bardzo przyda się do nagrzewania całej powierzchni domu. Szerokie przeszklenia we wkładzie kominkowy jednocześnie oznacza, że promieniowanie przez szyby jest znaczne i większe ogrzewanie pokoju, w którym się znajduje. Czego konsekwencją jest, że energii cieplnej do podgrzania całości domu, może zwyczajnie zabraknąć.

 

Należałoby dodatkowo zwrócić uwagę, czy wytwórca ma długotrwałe doświadczenie. Istotna jest także sieć autoryzowanych monterów, którzy dobrze zamontują kominek i umożliwią serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Czym zajmuje się nauka o finansach publicznych?

Nauka o finansach publicznych to dziedzina ekonomii, która bada, jak rządy na różnych szczeblach (centralnym, regionalnym i lokalnym) pozyskują, wydają i zarządzają środkami publicznymi, a także jak te działania wpływają na gospodarkę kraju. Jest to

Północna anakonda zielona (Eunectes akayima)

Odkrycie północnej zielonej anakondy (Eunectes akayima) stanowi przełomowe wydarzenie w świecie nauki, które miało miejsce podczas ekspedycji naukowej zorganizowanej. Grupa międzynarodowych badaczy pod przewodnictwem Profesora Bryana Fry’a z Uniwersytetu Queensland, w ścisłej współpracy z ludem

Grzyboznawstwo — co warto wiedzieć?

Grzyboznawstwo — co warto wiedzieć?

Grzyby są jednym z najciekawszych (a zarazem najbardziej tajemniczych) darów natury — powie Ci to każdy grzyboznawca. Nic dziwnego, że wykształcił się wokół nich cały nurt nauk biologicznych — czyli mykologia. Czym zajmują się eksperci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *