ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów

Ogród to dzieło, które ewoluuje w zależności od sezonu, do pory roku i każdego roku. Fachowi ogrodnicy doskonale zdają sobie sprawę z tej rzeczywistości.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Ogród to dzieło, które ewoluuje w zależności od sezonu, do pory roku i każdego roku. Fachowi ogrodnicy doskonale zdają sobie sprawę z tej rzeczywistości.


Co to jest projekt ogrodu?


Projekt ogrodu jest specyfikacją zawierającą kompleksowe informacje potrzebne do aranżacji powierzchni ogrodu. Projekt zawiera pomysły na ogród i inspiracje. Architekt ogrodów przekazuje porady odnoszące się tworzenia przyjemnych, aranżacji, funkcjonalnych przestrzeni w ogrodzie.

Polecamy usługi projektowania ogrodów - http://www.line-design.pl/oferta/ogrody/projektowanie-ogrodow

 Kilka porad, uwag przy projektowaniu ogrodu.Dostosuj swój trawnik.


Spójrz przez okno na ogród i największy kształt, jaki prawdopodobnie zobaczysz, to trawnik. Jeśli ma dobrą mocną sylwetkę, ustawi cały ogród na właściwej ścieżce. I nie musi to być prostokąt! Spróbuj owalu, koła, kwadratu lub podłużne.Kształtowanie nawierzchni nadaje ton.


Sposób układania nawierzchni i jej kolor zapewniają silny kierunek projektowania dla całego ogrodu. Na przykład, szary lub biały kamień ułożony w losowy wzór ustawi scenę dla francuskiego wyglądu kraju. Czarna lub srebrna kostka ułożona w regularny wzór stworzy idealne tło dla eleganckiego i nowoczesnego systemu ogrodu. Natomiast płowy lub złoty kamień ułożony w losowy wzór tworzy wrażenie angielskiego kraju.Pamiętaj o czterech porach roku.


Wybierając rośliny kwitnące, staraj się, aby niektóre z nich były poza sezonem, więc masz przez cały rok kolor. Lub umieścić cebulki wiosną i wczesnym latem, aby uzyskać doskonały początek ogrodu.Nie ograniczaj miejsca do siedzenia.


Planując swój ogród, uwzględniaj wiele w tym planie. Jeśli zastanawiasz się nad stołem w ogrodzie, zastanów się, jakiej przestrzeni potrzebuje, i pozwól, aby każda osoba mogła usiąść wygodnie i wyciągnąć krzesło, w nic nie uderzając. I pamiętaj, że będziesz potrzebować miejsca, aby przejść się wokół stołu ze wszystkimi siedzącymi. Wszystko to zajmuje znacznie więcej miejsca, niż mogłoby się wydawać!Zintegruj swoje ozdoby z całością ogrodu.


Najważniejszą zasadą z ozdobami ogrodowymi jest ich zintegrowanie wraz z sadzeniem. Wygląda na to, że element dekoracyjny pośrodku pustej przestrzeni nie będzie dobrze wyglądać. Jeśli jest za mały, będzie wyglądać na zagubioną, a coś zbyt dużego przytłoczy tę przestrzeń.Zaplanuj swoje sadzenie roślin.


Najlepsze projekty zaczynają się od roślin strukturalnych wypełnionych ładnymi, kwitnącymi roślinami. Więc używaj zimozielonych krzewów na końcu każdej granicy i jako interpunkcji po drodze. Obejmują małe krzewy, takie jak bombonierki lub duże rośliny wiecznie zielone, na przykład mahonia dla większych obszarów. Po uzyskaniu tej ramki wypełnij luki ładnymi roślinami. Staraj się trzymać tylko do pięciu lub sześciu różnych typów i układaj je w powtarzające się wzory, aby uzyskać skoordynowany i harmonijny efekt.