ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Redeployment i outplacement grupowy - dla pracowników i pracodawców

Redeployment i outplacement grupowy - dla pracowników i pracodawców

Dynamiczne zmiany w gospodarcze i biznesie wymagają także zmian w najmniejszych strukturach przedsiębiorstw i organizacji. Niejednokrotnie rozwój pociąga za sobą konieczność zmiany pracowników albo likwidacji wybranych stanowiska czy całego działu w firmie. Z tego powodu pracodawcy chętnie korzystają z usług redeploymentu i outplacementu grupowego. Na czym polegają? Jakie są z nich korzyści?

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Co to jest redeployment?

Redeployment jest to program mobilności wewnętrznej, dzięki któremu możliwe jest transferowanie pracowników z jednych stanowisk na inne. Taka reorganizacja przydaje się wtedy kiedy pracodawca chce wykorzystać doświadczonych, długoletnich pracowników oraz ich kompetencje w innej roli bez konieczności zwalniania ich. Pracownik dostaje w tej sytuacji szansę na odegranie nowej roli w firmie podczas gdy jego poprzednie stanowisko pracy zostaje zlikwidowane. Dla pracodawcy oznacza to znaczne skrócenie czasu, który przeznaczyłby na rekrutację całkiem nowych pracowników. Zmiana stanowiska w obrębie jednej firmy oznacza także, że pracownik znacznie szybciej wdroży się w nowe obowiązki, a jego motywacja do wypełniania poprawnie swoich obowiązków będzie wysoka. Na stronie https://www.lhhpolska.pl/pl/restrukturyzacja-i-outplacement/redeployment można dowiedzieć się więcej szczegółów na temat redeploymentu.

 

 

Co to jest outplacement grupowy?

Outplacement grupowy polega na pomocy pracownikowi, a zwykle grupie pracowników, która została zwolniona w wyniku modernizacji firmy albo likwidacji przedsiębiorstwa czy jego oddziału. Najczęściej są to pracownicy, którzy na jednym stanowisku spędzili wiele lat i w momencie utraty pracy trudno jest im zacząć szukać nowego etatu. Są to osoby, które nie są w stanie samodzielnie odnaleźć się na rynku pracy. Nierzadko mają też zbyt małe zaplecze finansowe, żeby miesiącami poszukiwać nowego miejsca zatrudnienia.Outplacement grupowy pomaga rozwiać wątpliwości, bardzo często podpowiada jak zwiększyć swoje kwalifikacje czy umiejętności. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: https://www.lhhpolska.pl/pl/restrukturyzacja-i-outplacement/outplacement-grupowy.