Niekoniecznie na skórzanym pasku

Dziś, kiedy podstawową funkcję zegarków przejęły telefony komórkowe, ceniący elegancję i styl mężczyźni traktują czasomierz z należytą estymą. Jest on dziś jednym z niewielu elementów męskiej biżuterii, która sprawdza się zarówno podczas spotkań nieoficjalnych, jak również tam, gdzie obowiązuje ścisły dress code. Zasadne jest więc pytanie, jaki zegarek będzie odpowiedni do garnituru.

 

Czy tylko skórzany pasek?

 

 

Choć skórzany pasek według modowych konwenansów znacznie lepiej sprawdza się w przypadku zegarka noszonego do garnituru, to w stylizacjach mniej formalnych można pokusić się o model z bransoletką wykonaną z metalu lub tworzywa. Skórzana bransoletka oraz tradycyjna tarcza to odpowiedni wybór do garnituru na specjalne okazje lub garnituru codziennego. Kolorystyka zegarka i bransoletki powinna być stonowana, zaś design to klasyczna prostota oraz ponadczasowość. Warto wiedzieć, że zegarek powinien być dopasowany nie tylko do garnituru, butów czy pozostałej biżuterii (jak spinki do mankietów), ale też ma łączyć się z osobowością właściciela, w tym z pełnioną rolą społeczną lub zawodową.

 

 

Na więcej swobody można, i warto, pozwolić sobie w przypadku garnituru o śmiałym fasonie, nosząc choćby flanelowy garnitur w kratkę lub prążki. Tutaj dobrze komponować się będą i zegarki klasyczne na skórzanym pasku, i modele sportowe. Niezłą propozycją są też elektroniczne zegarki w stylu vintage, które można znaleźć w ofercie takich marek jak Casio czy Timex.

 

 

Znaczenie ma też rozmiar

 

 

Niezależnie od wyboru modelu zegarka i rodzaju bransoletki istotne znaczenie ma rozmiar. W przypadku szczupłej ręki koperta winna mieć 35-40 mm średnicy, zaś mężczyznom o masywnym przedramieniu poleca się modele większe niż 40 mm. Zegarek, zwłaszcza w połączeniu z klasycznym garniturem, nie może przytłaczać.

Szukasz zegarka na bransolecie? Sprawdź ofertę Otozegarki.pl – https://www.otozegarki.pl/zegarki-rodzaj/na-bransolecie

Północna anakonda zielona (Eunectes akayima)

Odkrycie północnej zielonej anakondy (Eunectes akayima) stanowi przełomowe wydarzenie w świecie nauki, które miało miejsce podczas ekspedycji naukowej zorganizowanej. Grupa międzynarodowych badaczy pod przewodnictwem Profesora Bryana Fry’a z Uniwersytetu Queensland, w ścisłej współpracy z ludem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *