Dlaczego warto czytać książki

Jak wskazują przeprowadzone ankiety, aż 60 % Polaków nie przeczytało w ciągu minionego roku ani jednej książki. Ta liczba jest ogromna, zważywszy na to, że tylko 11% zdeklarowało przeczytanie więcej niż siedmiu książek w przeciągu roku.

Zastanawiające jest, dlaczego istnieje tak duży odsetek osób, które nie sięgają po literaturę. Możliwe, że jest to spowodowane szybkim trybem życia oraz nastawieniem na łatwe przyjemności.

 

Niestety nie zdajemy sobie sprawy, jakie pozytywne skutki niesie za sobą systematyczne czytanie książek. Nie jest niczym nowym, że regularne studiowanie literatury pobudza nasz umysł, zmusza do wysiłku, a co za tym idzie rozwija myślenie analityczne. To za sprawą regularnego czytania książek jesteśmy w stanie lepiej zbierać myśli oraz pobudzić nasz mózg do aktywnego działania. Warto też zwrócić uwagę na to, że poszerzając słownictwo ułatwiamy sobie wchodzenie w relacje z innymi osobami oraz będziemy umieli lepiej wyrazić swoje myśli i przekonania.

 

Oczywiście czytanie książek pobudza też naszą kreatywność. Jest to szczególnie przydatne, gdy mamy prace, która wymaga tworzenia świeżych, innowacyjnych pomysłów. Kreatywność przydaje się też w wielu codziennych sytuacjach, które wymagają znalezienia szybkiego i skutecznego rozwiązania. Czytanie książek ma też jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę- uczy. Dzięki literaturze stajemy się nie tylko bardziej elokwentni, ale również zdobywamy wiedzę na wiele różnych tematów. Możemy dowiedzieć się o innych kulturach, chorobach czy też socjologicznych niuansach. Warto, więc sięgnąć po dobrą książkę i zatopić się w jej słowach, a na pewno w szybkim czasie zobaczymy pozytywne skutki.

 

Możliwe, że czytanie stanie się jeszcze popularne, a ponure statystyki będą już tylko widmem nieciekawej przeszłości.

Północna anakonda zielona (Eunectes akayima)

Odkrycie północnej zielonej anakondy (Eunectes akayima) stanowi przełomowe wydarzenie w świecie nauki, które miało miejsce podczas ekspedycji naukowej zorganizowanej. Grupa międzynarodowych badaczy pod przewodnictwem Profesora Bryana Fry’a z Uniwersytetu Queensland, w ścisłej współpracy z ludem

Tajemnica Dovestones: ręka z zaświatów na rodzinnej fotografii

Podczas rodzinnego wypoczynku nad jeziorem w spokojnej enklawie Dovestones Reservoir, uchwycono moment pełen beztroskiej radości. To zdjęcie, z pozoru zwykła rodzinna fotografia, z czasem ujawniło swój tajemniczy wymiar, gdy Rhynnice Trelfa dostrzegła na nim nieproszony,

Zadbaj o wygląd stoiska lub biura. Postaw stylowy stojak na ulotki

Zadbaj o wygląd stoiska lub biura. Postaw stylowy stojak na ulotki

Planujesz zamówić materiały reklamowe zachwalające ofertę firmy? Stojak na ulotki jest nie tylko efektowną, ale i praktyczną metodą prezentacji tego rodzaju informatorów. Z powodzeniem znajduje zastosowanie na targach handlowych, w punktach usługowych (banki, biura podróży)

Niezwykła historia mapy skarbów z II Wojny Światowej

W sercu holenderskiej wsi Ommeren kryje się tajemnica, która mogłaby równie dobrze zostać wyjęta prosto z kart powieści przygodowej. Nie jest to jednak fikcja literacka, lecz autentyczna historia mapy skarbów z czasów II wojny światowej,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *