ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Prezenty urodzinowe - jak trafić z prezentem?

Prezenty urodzinowe - jak trafić z prezentem?

Dokonując każdego roku zakupu prezentów urodzinowych dla rodziny oraz znajomych, po pewnym czasie wyczerpujemy wszelkie pomysły na zakup, a poszukiwania upominków przeznaczonych dla solenizantów stają się dla nas prawdziwą udręką. Spędzamy wiele godzin na wędrówkach po galeriach handlowych i sklepach poszukując czegoś, co trafi w gusta obdarowywanych oraz sprawi im prawdziwą radość. Warto więc zawsze mieć w zanadrzu kilka uniwersalnych pomysłów na prezent, dzięki którym zaoszczędzimy swój czas, a także nie będziemy musieli się martwić, czy wyszukany przez nas prezent zadowoli obdarowywaną osobę.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Poszukiwania odpowiedniego prezentu powinniśmy rozpocząć od udzielenia odpowiedzi na kilka pytań związanych z solenizantem. Przede wszystkim istotne będzie, jakiej jest płci, co determinować będzie rozważane przez nas prezenty. Jeżeli będzie to kobieta – rozważać będzie można między innymi zakup biżuterii lub kosmetyków, a więc przedmiotów, które stosunkowo rzadko stanowią podarunek przeznaczony dla mężczyzn. Dla nich z kolei dobrym wyborem będzie zakup akcesoriów do majsterkowania lub elektronicznych gadżetów, które z kolei z pewnością nie byłyby trafionym prezentem dla kobiet.

 

Kolejnym krokiem powinno być zastanowienie się, czym tak naprawdę interesuje się obdarowywana osoba. Jeżeli będzie mieć ona jasno sprecyzowanie zainteresowania i hobby, być może stosunkowo prosto uda nam się wpasować w jej gusta, ofiarowując jej przedmioty związany z tym hobby lub przydatne do jego uprawiania. Dobrym prezentem dla fanów sportów zawsze będą przedmioty niezbędne do uprawiania ulubionych dyscyplin, ciekawą alternatywą będzie też zakup odzieży sportowej niezbędnej na przykład do biegania, jazdy na nartach lub większości sportów drużynowych. Co jednak w sytuacji, kiedy solenizant raczej stroni od aktywności fizycznej, koncentrując swoje życie wokół domu, rodziny i pracy, nie przejawiając przy tym jasno sprecyzowanych i łatwych do odgadnięcia zainteresowań i pasji? W takich sytuacjach najbezpieczniej sięgnąć będzie do sprawdzonych pomysłów, które może nie zaskoczą znacząco obdarowywanego, ale też będziemy przy nich pewni, że prezent okaże się trafiony. Dobrym rozwiązaniem będzie w każdym wypadku zakup akcesoriów oraz ozdób przeznaczonych dla domu lub mieszkania, albo też innych elementów wyposażenia wnętrz. W przypadku prezentów kupowanych dla kobiet pokusić się też będziemy mogli o zakup ciekawych akcesoriów kuchennych, które pożądane są w każdym domostwie. Wśród nich na szczególną uwagę zasługiwać będą artystyczne przedmioty wykonane ze szkła lub porcelany, w tym zwłaszcza komplety szklanek lub kieliszków, karafki do wina albo też elementy zastawy stołowej, a także wszelkiego rodzaju misy, wazony i donice. Zastanowić się też można nad zakupem wykonanych ze stali szlachetnej sztućców, które służyć będą obdarowanemu przez kolejne lata.

 

Jeśli natomiast nadal nie będziemy mieli pomysłu na prezent, pozostawać nam będzie tylko sięgnąć do czasopism i portali branżowych, gdzie znajdziemy niezliczoną ilość inspiracji i pomysłów na prezenty urodzinowe. Będzie to o tyle praktyczne, że większość publikacji zawierać będzie listy sklepów, gdzie dokonać można zakupu prezentowanych w nich przedmiotów.