ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

W jakim czasie można nauczyć się języka hiszpańskiego ?

 W jakim czasie można nauczyć się języka hiszpańskiego ?

Nauka języka hiszpańskiego w Polsce jest od pewnego czasu coraz bardziej popularna. Na rynku powstają nowe szkoły, kursy językowe, wyjazdowe obozy z hiszpańskim oraz kompleksowe oferty konwersacji z lektorem hiszpańskiego.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Rosnąca popularności hiszpańskiego


Nie da się ukryć, że znajomość języka hiszpańskiego jest coraz bardziej przydatna. Wykorzystuje się go bowiem w ponad dwudziestu krajach na świecie, gdzie jest językiem urzędowym. Na co dzień po hiszpańsku konwersuje ok. 0,5 mld. ludzi, a szacuje się że i ta liczba będzie ustawicznie wzrastać. Mimo, że najpopularniejszym językiem obcym na rynku wciąż jest angielski to można zauważyć wzrost zainteresowania nauką hiszpańskiego jako drugiego języka. Taka tendencja wiąże się z pewnością z faktem, iż język hiszpański uchodzi za stosunkowo łatwy do nauki. Wielu specjalistów z branży twierdzi że na podstawowym poziomie można nauczyć się go nawet w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy. Po tym czasie uczeń jest w stanie porozumieć się po hiszpańsku w najbardziej kluczowych sprawach. Aby zacząć się uczyć się hiszpańskiego warto zdecydować się na zakupienie odpowiedniego kursu językowego. W obecnej chwili bez problemu można znaleźć ofertę dostosowaną do własnych potrzeb. W ofercie dostępnej na rynku znajduje się wiele kursów zarówno stacjonarnych jak i Internetowych. Tempo nauki jest oczywiście uzależnione od wielu czynników. Należą do nich determinacja ucznia, jego pojętność i predyspozycje, doświadczenie i umiejętności lektora hiszpańskiego etc. Ogólnie rzecz ujmując, można jednak założyć że hiszpańskiego znacznie łatwiej nauczyć się niż np. francuskiego, niemieckiego, nie wspominając o językach z krajów skandynawskich lub azjatyckich.

 

 

Bezcenne zajęcia z lektorem


Wyjątkowo skutecznym trybem nauki hiszpańskiego są bezpośrednie zajęcia z lektorem. Część stacjonarnych szkół oferuje tego typu formę nauki jako uzupełnienie kursu językowego. Warto z niej skorzystać, ponieważ rozmowa z lektorem pozwala odblokować się i przełamać lęk wypowiadania się w tym języku. Zdarza się jednak, że tego typu sesje są niedostępne bezpośrednio w danej szkole językowej. W takiej sytuacji można zawsze skorzystać z oferty indywidualnych lektorów hiszpańskiego, którzy chętnie umówią się na spotkanie konwersacyjne. Oferty lektorów można znaleźć  w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „konwersacje hiszpański” lub „lektor hiszpański”. W Internecie znajduje się wiele ofert doświadczonych lektorów hiszpańskiego, w tym native speakerów. Nieużywany język hiszpański powoli zostaje zapominany przez ucznia, dlatego tym bardziej warto korzystać z  możliwości jakie dają konwersacje. Tego typu forma nauki pozwala dodatkowo poznać kulturę (szczególnie w przypadki nauki z native speakerem) oraz ugruntować sobie wiedzę nabytą na kursach językowych. W ostatnim czasie pojawiają się również oferty indywidualnych lektorów (w tym native speakerów), którzy oferują swoje spotkania konwersacyjne bezpośrednio w trybie online. Jest to spore udogodnienie dla uczniów, którzy kontakt z „żywym” językiem mogą mieć praktycznie bez wychodzenia z domu. Obecnie na rynku znajduje się kilka takich serwisów np. lingspot.tv. Lektor łączy się w umówionym terminie z uczniem za pośrednictwem kamery internetowej. Z pewnością warto zdecydować na taką formę nauki ponieważ cechuje się ona dużą skutecznością.

 

 

Dbaj o kontakt z językiem


Intensywna nauka hiszpańskiego z pewnością zaprocentuje. Oprócz ćwiczenia sztuki konwersacji warto oglądać hiszpańskie filmy w oryginale oraz czytać teksty pisanie w języku hiszpańskim. Wielu lektorów potwierdza, że skuteczną formą nauki jest wyjazd na jakiś czas za granicę, czego celem jest otaczanie się językiem z każdej strony. Takie wypłynięcie na szeroką wodę  spowoduje, że uczeń będzie musiał zacząć pokonywać blokady związane mówieniem. Początkowo będzie mówił popełniając liczne błędy, jednak z czasem ich liczba będzie się (zazwyczaj) powoli się zmniejszać. Uczymy się w końcu na błędach.Autor: Stan Nowicki
redaktor www.lingspot.tv