ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Kursy języka angielskiego – jaki wybrać, by znać język najlepiej?

Kursy języka angielskiego – jaki wybrać, by znać język najlepiej?

Często nauka języka angielskiego w szkole to za mało, aby móc posługiwać się nim bez obaw w codziennych sytuacjach – niestety, nie zawsze poziom nauczania jest najlepszy. Dlatego też wtedy, gdy chcesz poprawić swoje umiejętności językowe, pomyśl o zapisaniu się na kurs angielskiego – to przyszłościowa decyzja, zwłaszcza pod względem kariery. Teraz jest w czym przebierać, ponieważ istnieje wiele różnych szkół językowych. Co wobec tego wybrać, aby znać angielski jak najlepiej?

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Szybko, ale czy dokładnie?


Obecnie bardzo dużym powodzeniem cieszą się te kursy językowe, które koncentrują się na szybkości nauki, gwarantując świetne rezultaty już po semestrze. Oczywiście, to interesująca propozycja, gdy angielskiego trzeba nauczyć się prędko, ale także ma ona swoje minusy. Przede wszystkim to pominięcie niektórych ważnych elementów językowych, między innymi pisania czy czytania, ponieważ skoncentrowane są one głównie na słuchaniu i mówieniu.

 

Popularne metody tego rodzaju to między innymi metoda Colina Rose, która opiera się na wykorzystaniu umiejętności mózgu – dwóch jego półkul, co oznacza specjalną ich aktywację poprzez przekazywanie informacji wieloma kanałami. Również powodzeniem cieszy się metoda Callana, która kładzie największy nacisk na mówienie, różnorodność słownictwa oraz aktywny udział w lekcji.

 

Kurs kompleksowy – wstęp pod egzaminy na certyfikaty


Po drugiej stronie stoją kursy standardowe, w przypadku których nauka odbywa się tak jak w szkole, czyli obejmuje wszystkie kompetencje językowe – czytanie, pisanie, słuchanie oraz mówienie. W ten sposób uczeń zdobywa wiedzę bardziej harmonijnie, chociaż także przekłada się to na długość trwania kursu.

 

Kursy standardowe są bardzo dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy planuje się przystąpienie do egzaminów na certyfikaty językowe, na przykład FCE, CAE czy TOEIC i innych. Chociaż niektóre kursy przyspieszone także w tym pomagają, to jednak głównie na niższych poziomach. Dlatego też gdy myślisz przyszłościowo, wtedy kursy standardowe, bardziej kompleksowe będą dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

 

Jak znaleźć dobrą szkołę językową?


Samo wybranie odpowiedniego kursu to jeszcze nie wszystko. Także trzeba pamiętać o tym, aby znaleźć odpowiednią szkołę, w której będzie można zdobywać wiedzę. Najlepiej postawić na szkoły z doświadczeniem oraz z dużą liczbą uczniów, a tym samym z pozytywnymi opiniami, które można poprzeglądać łatwo online.

 

Dobra szkoła powinna posiadać szeroką ofertę kursów, mieć indywidualne podejście do każdego ze swoich słuchaczy, także powinna pozwalać na stałą ocenę postępów, czyli organizować wewnętrzne egzaminy. Dodatkowo plusem będzie jej nowoczesne wyposażanie oraz starannie dobrana kadra – zarówno Polacy, jak i native speakers. W wielu szkołach można przyjść na darmową lekcję próbną – warto skorzystać z takiej opcji, aby przekonać się, jak przebiegają lekcje.

 

Do skorzystania ze swoje oferty zaprasza Szkoła Języków Obcych „Mały Rynek” mieszcząca się w Krakowie. Organizuje ona kursy standardowe, także intensywne, kursy biznesowe, konwersacyjne, egzaminacyjne, wakacyjne, a także wyjazdy językowe. Z pełną oferta można zapoznać się pod adresem: http://malyrynek.pl/.