ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Z czego wynika popularność wróżb online?

Z czego wynika popularność wróżb online?

Zdaniem psychologów popularność astrologii wynika w dużej mierze z tego, że niemal każdy człowiek ma skłonność do kontrolowania swojego życia. Jednocześnie też próbuje sobie racjonalnie wytłumaczyć, co i w jaki sposób je determinuje. Jeśli uparcie dążymy do realizacji jakiegoś celu, to tym samym też zależy nam na potwierdzeniu, że jest on realny i możliwy do spełnienia.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Mechanizm psychologiczny

 

 

Pytania: jak osiągnąć sukces, jak być szczęśliwym, jak uniknąć porażek i omijać nieszczęścia to pytania, które ludzie stawiali sobie od wieków i które zawsze będą aktualne.

 

Pomimo pozornie rosnącej siły racjonalizmu, zainteresowanie działalnością wróżek zdaje się nie słabnąć. Paradoksalnie bardzo często z wróżb korzystają osoby, które wydają się bardzo twardo stąpać po ziemi.

 

 

Odwieczne zainteresowanie wróżbami

 

 

Astrologia nie bez powodu nazywana jest czasem wiedzą królewską. Od wieków pasjonowała bowiem ona zarówno prostych ludzi, jak i możnych tego świata. Astrologowie zajmowali bardzo wysokie pozycje na dworach władców. Tym ostatnim szczególnie zależało na tym, aby gwiazdy im sprzyjały. Nie wahali się korzystać z podpowiedzi astrologów w kwestiach istotnych dla swego życia osobistego i politycznego. Chociaż minęły setki lat zainteresowanie astrologią nie słabnie, a do korzystania z jej pomocy mniej lub bardziej otwarcie przyznaje się wielu sławnych polityków, koronowanych głów, aktorów, piosenkarzy czy sportowców. Warto by tu wymienić chociażby Borysa Jelcyna, Ronalda Reagana, Juana Carlosa, czy Wladimira Putina.

 

Statystyki

 

Z wróżb online korzystają nie tylko politycy, przedsiębiorcy, celebryci, ludzie, którzy już osiągnęli sukces, ale też zwyczajni, prości ludzie. Liczby zdają się mówić same siebie. Według badań serwisy ezoteryczne odwiedza ponad 2,5mln osób miesięcznie. Najczęściej są to osoby po 35 roku życia. Kierowane do wróżek pytania dotyczą kwestii sercowych, finansowych i zdrowotnych.

 

Wróżby na miarę XXI wieku

 

Dlaczego w tych pędzących, racjonalnych czasach tak chętnie korzystamy z wróżb online? W dużej mierze jest to właśnie spowodowane tempem życia. Nie mamy czasu ani ochoty na to, aby podjąć błędną decyzję. Każdy chce osiągnąć sukces, omijając jednocześnie przeszkody i niepowodzenia. Chętnie więc korzystamy z podpowiedzi osób, które wskazują nam drogę do szczęścia. Wróżki nie mówią wprost, jak należy lub nie należy postępować, a jedynie wskazują pewne możliwości, drogi, jakie można wybrać.

 

 

Dlaczego online?

 

 

Wróżby online cieszą się szczególną popularnością z kilku powodów. Po pierwsze wymagają znacznie mniej zachodu i wysiłku. Nie musimy już osobiście fatygować się do gabinetu wróżki. Możemy usłyszeć lub przeczytać kierowaną do nas indywidualną wróżbę, nie ruszając się z własnego fotela w dogodnym dla siebie czasie. Część serwisów jest obsługiwana przez 24 godziny na dobę. Po drugie serwisy internetowe np. wrozka24.com współpracują bardzo często z znanymi i uznanymi wróżbitami, których przepowiednie niejednokrotnie się sprawdziły. Dzięki temu klient ma poczucie, że trafia do profesjonalnej, rzetelnej i wiarygodnej osoby. Po trzecie wróżenie online pozwala na zachowanie większej anonimowości, a nie zapominajmy o tym, że wróżkę pytamy bardzo często o kwestie niezwykle osobiste. Nie musimy więc przełamywać tych barier, jakie towarzyszą kontaktowi osobistemu i łatwiej jest nam się otworzyć. Po czwarte w końcu pytanie o drogę do szczęścia jest pytaniem odwiecznym i nic nie wskazuje na to, aby coś miało się w tej materii zmienić i popularność wróżb miałaby przeminąć. Internet jak w wielu innych przypadkach stał się po prostu narzędziem, które ułatwia nam kontakt z wróżkami.