ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Szkolne testy wiedzy czy korepetycje ?

Szkolne testy wiedzy czy korepetycje ?

Potrzebna Ci szybka pomoc w przygotowaniu się do sprawdzianu lub matury? Cały czas się zastanawiasz, z czego powinieneś uzupełnić wiedzę. Jak się tego wszystkiego nauczyć? Jest to problem, który dotyka wielu uczniów. Jako, że nie każdego stać na przysłowiowe „korki”, które niejednokrotnie nie rozwiązują problemu poniżej prezentuję jeden z ciekawszych sposobów na poradzenie sobie z tym zagadnieniem.

Pobierz plik Wydrukuj podsumowanie Pobierz plik Pobierz plik Pobierz plik
Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Niejeden z nas miał okazję przekonać się na własnej skórze jak to jest mieć jakieś braki w edukacji. Przeczytaliśmy lekturę, ale, że nie była zbyt ciekawa to też nie wiemy zbyt wiele z tego, co czytaliśmy. Zbliża się matura a tu nagle okazuje się, że nauczyciel nie wyrobił się z tematem i kilku zagadnień nie przerobił na lekcji. Są to sytuacje jedne z, wielu kiedy zdajemy sobie sprawę, iż wiedza nasza wymaga uzupełnienia lub uporządkowania.

 

Pierwsze, co przychodzi do głowy w takiej sytuacji to bardzo popularne korepetycje. Jednak korepetycje to nic innego jak wskazanie nam zagadnień, jakich mamy się nauczyć. Korepetytor nie nauczy się tego za nas ani magicznie nam tego do głowy nie „wsadzi”. Gdy weźmiemy dodatkowo pod uwagę koszty, jakie przyjdzie nam ponieść za każdą godzinę korepetycji może się okazać, że nie do końca ma to sens.

 

Wychodząc naprzeciw takim osobom powstają tak zwane testy wiedzy. Jest to nic innego jak ciekawy zamiennik korepetycji, czyli zbiór najważniejszych informacji z danego tematu, dotyczącego konkretnego zagadnienia, podany w przystępnej formie testu składającego się z kilkunastu pytań. Testy takie dotyczą zagadnień z geografii jak i języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz religii. Zakres tematyczny jest ogromny i wciąż się powiększa.

 

Rozwiązując taki test nie tylko sprawdzamy poziom swojej wiedzy, ale porządkujemy także informacje, które już posiadamy. Poprzez rozwiązanie takiego testu jesteśmy w stanie utrwalić sobie najważniejsze zagadnienia, mogące okazać się kluczowe na zbliżającym się sprawdzianie. Nie tracimy w ten sposób czasu na żmudne selekcjonowanie tych informacji, które mogą nam się przydać a odrzucanie tych mało znaczących. Jest to także znakomita forma uzupełnienia treści lektury, poznania bohatera oraz jego przygód.

 

Ucząc się do matury bardzo szybko powtórzymy wszystko, co potrzebne bez potrzeby kupowania ton opracowań. Nie będziemy tracić czasu na kosztowne wizyty u korepetytorów, ponieważ sami możemy nimi dla siebie być, co bez wątpienia znacząco wpłynie na komfort naszej nauki. Forma takiego przyswajania wiedzy to zdecydowanie ciekawszy sposób poznawania świata.


 

Tomasz Mroziński, moderator serwisu