Żeromski „Ludzie bezdomni” – znaczenie bezdomności w kontekście poszczególnych bohaterów
Wypracowanie dotyczy lektury S. Żeromskiego pt. „Ludzie bezdomni”. Tematem opracowania jest metaforyczne pojęcie bezdomności w kontekście poszczególnych bohaterów takich jak np. Korzecki lub Podborska. Wypracowanie zawiera 386 wyrazów.



Wypracowanie dotyczy lektury S. Żeromskiego pt. „Ludzie bezdomni”. Tematem opracowania jest metaforyczne pojęcie bezdomności w kontekście poszczególnych bohaterów takich jak np. Korzecki lub Podborska. Wypracowanie zawiera 386 wyrazów. To opracowanie jest uzupełnieniem wiedzy z lektury lub streszczenia.
Utwór Żeromskiego pt. „Ludzie bezdomni” prezentuje w dużej mierze ludzi bezdomnych duchowo. Bezdomność w tych przypadkach nie zależy od posiadania dachu nad głową. Postaciom wyalienowanym ze społeczeństwa trudniej jest odnaleźć się w rzeczywistości. W takiej sytuacji jest główny bohater Tomasz Judym, który jest rozerwany pomiędzy chęcią pomagania innym, a osobistym szczęściem. Wypracowanie opisuje ten problem na przykładzie nie tylko Tomasza Judyma, ale również Korzeckiego, Wiktora Judyma, Joanny Podborskiej, Leszczykowskiego, Orszeńskiej i Wacława Podborskiego.