ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Żeromski „Ludzie bezdomni” – znaczenie bezdomności w kontekście poszczególnych bohaterów

Żeromski „Ludzie bezdomni” – znaczenie bezdomności w kontekście poszczególnych bohaterów

Wypracowanie dotyczy lektury S. Żeromskiego pt. „Ludzie bezdomni”. Tematem opracowania jest metaforyczne pojęcie bezdomności w kontekście poszczególnych bohaterów takich jak np. Korzecki lub Podborska. Wypracowanie zawiera 386 wyrazów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Wypracowanie dotyczy lektury S. Żeromskiego pt. „Ludzie bezdomni”. Tematem opracowania jest metaforyczne pojęcie bezdomności w kontekście poszczególnych bohaterów takich jak np. Korzecki lub Podborska. Wypracowanie zawiera 386 wyrazów. To opracowanie jest uzupełnieniem wiedzy z lektury lub streszczenia.

 

Utwór Żeromskiego pt. „Ludzie bezdomni” prezentuje w dużej mierze ludzi bezdomnych duchowo. Bezdomność w tych przypadkach nie zależy od posiadania dachu nad głową. Postaciom wyalienowanym ze społeczeństwa trudniej jest odnaleźć się w rzeczywistości. W takiej sytuacji jest główny bohater Tomasz Judym, który jest rozerwany pomiędzy chęcią pomagania innym, a osobistym szczęściem. Wypracowanie opisuje ten problem na przykładzie nie tylko Tomasza Judyma, ale również Korzeckiego, Wiktora Judyma, Joanny Podborskiej, Leszczykowskiego, Orszeńskiej i Wacława Podborskiego.

Zobacz cały