ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Charakterystyka porównawcza Jacka Soplicy i Andrzeja Kmicica.

Charakterystyka porównawcza Jacka Soplicy i Andrzeja Kmicica.

Zarówno „Pan Tadeusz” jak i „Potop” wchodzą w skład najważniejszej polskiej literatury. Adam Mickiewicz w swoim dziele stworzył doskonały portret Jacka Soplicy, Sienkiewicz natomiast napisał postać wyrazistą i intrygującą- jest nim Kmicic. Bohaterowie choć zostali wykreowani przez różnych literatów są postaciami pod kilkoma względami do siebie podobnymi.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Zarówno „ Pan Tadeusz” jak i „ Potop” wchodzą w skład najważniejszej polskiej literatury. Adam Mickiewicz w swoim dziele stworzył doskonały portret Jacka Soplicy, Sienkiewicz natomiast napisał postać wyrazistą i intrygującą- jest nim Kmicic. Bohaterowie choć zostali wykreowani przez różnych literatów są postaciami pod kilkoma względami do siebie podobnymi.

 

Jacek Soplica to bohater romantyczny zmieniający nazwisko i przechodzący wewnętrzna przemianę, podobnie postępuje również Kmicic. Obaj bohaterowie są postaciami, które z młodych nieodpowiedzialnych, porywczych osób stają się nie tylko dojrzałymi mężczyznami, ale gorącymi patriotami, oddanymi dla spraw ojczyzny. Wypracowanie zawiera charakterystykę porównawcza tych postaci, z akcentem na cechy wspólne bohaterów.

 

Wypracowanie zawiera 426 słów.

Zobacz cały