ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

3 sposoby na zakup książek.

3 sposoby na zakup książek.

Księgarnie tradycyjne. Najpowszechniejszym sposobem pozwalającym nam na zakup ulubionego tytułu jest oczywiście wizyta w księgarni.

Pobierz plik Wydrukuj podsumowanie Pobierz plik Pobierz plik Pobierz plik
Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Księgarnie tradycyjne.

Najpowszechniejszym sposobem pozwalającym nam na zakup ulubionego tytułu jest oczywiście wizyta w księgarni. Te niestety ostatnio tracą na znaczeniu i wiele małych placówek tego typu została zamknięta. Powodem jest szybki rozwój sprzedaży w internecie oraz coraz intensywniejsze rozpychanie się na rynku dużych graczy – jak chociażby Empik czy Matras. Choć książki w nich nie są koniecznie tańsze a obsługa nie musi być wcale lepsza to jednak ze względu na dobry marketing klienci często z nich korzystają.

Antykwariaty.

Choć antykwariaty są coraz mniej popularne to jednak w dalszym ciągu na polskim rynku znajdziemy ich dość sporo. Oferta tego typu placówek jest zazwyczaj bardzo różna. Niektóre z nich specjalizują się w jakimś określonym rodzaju książek – na przykład wydanych przed 1950 rokiem czy oferują jedynie podręczniki szkolne. Jednak w ten sposób możemy kupić książki nawet wielokrotnie tańsze niż te dostępne w tradycyjnych księgarniach. Są one przecież używane a więc i sporo tańsze.

Księgarnie internetowe.

Trzecim sposobem na zakup książek są sklepy internetowe lub portale aukcyjne. Dostać tam możemy wszystko. Książki nowe i używane, polskojęzyczne i te wydane w innych językach. Wybór jest gigantyczny i jeśli tylko znamy język obcy i mamy kartę kredytową – możemy kupić właściwie każdą książkę wydaną na świecie. Dużą zaletą tego rozwiązania jest cena – kupując przez internet możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent. Księgarnie internetowe są przyszłością rynku z prostego względu – oferują produkt który się nie psuje a jednocześnie ograniczają koszty promocji, sprzedaży i transportu stając się zdecydowanym konkurentem wobec punktów zlokalizowanych w centrach miast czy w dużych centrach handlowych. Klienci cenią sobie najczęściej niskie ceny a w tym przypadku nie ma żadnych problemów z oszczędzaniem dużych sum nawet przy jednorazowych zakupach.