ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

„Proces” Franz Kafka- charakterystyka Józefa K.- wypracowanie

„Proces” Franz Kafka- charakterystyka Józefa K.- wypracowanie

Wypracowanie stanowi charakterystykę Józefa K. głównego bohatera powieści Franza Kafki „Proces”. Dzięki analizie treści lektury możemy prześledzić życie Józefa i dowiedzieć się wielu istotnych faktów. Okazuje się, że bohater żył w samotności stroniąc od kontaktów z innymi, pochłonęła go praca to ona stała się priorytetem aż do momentu absurdalnego procesu. W wypracowaniu podano najważniejsze wątki. Całość zawiera 359 słów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Dzięki analizie treści „Procesu” Franza Kafki możemy  prześledzić życie Józefa i dowiedzieć się wielu istotnych faktów. Okazuje się, że bohater żył w samotności stroniąc od kontaktów z innymi, pochłonęła go praca to ona stała się priorytetem, najważniejszą wartością przedkładaną ponad wszystko. Nie potrafił także kochać, pomimo iż utrzymywał liczne intymne kontakty.

 

Należy zaznaczyć, że bohater jest postacią nieokreśloną, nawet nazwisko pozostaje dla czytelnika inicjałem aż do końca powieści. To celowy zabieg autora czyniący Józefa bohaterem typu „everymen”. Dopiero szczegółowa ocena faktów z jego życia umożliwia wyłonienie profilu psychologicznego. Wypracowanie zawiera 359 słów.

Zobacz cały