ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Epopeja narodowa - Pan Tadeusz

Epopeja narodowa - Pan Tadeusz

„Pan Tadeusz” niewątpliwie jest jednym z największych sukcesów nie tylko Adama Mickiewicza, ale również polskiej literatury. Utwór powszechnie uznany jest za epopeje narodową, która porusza wiele istotnych kwestii. Wypracowanie zawiera 425 słów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

„Pan Tadeusz” niewątpliwie jest jednym z największych sukcesów nie tylko Adama Mickiewicza, ale również polskiej literatury. Utwór powszechnie uznany jest za epopeje narodową, która porusza wiele istotnych kwestii.

Chcąc odpowiedzieć na pytanie co świadczy o tym, że to właśnie lektura ta uznana jest za epopeję, wypracowanie najpierw przedstawia cechy charakterystyczne dla eposu. Ukazując  właściwości tego rodzaju utworu odszukujemy go w księdze polskości, czyli w „ Panu Tadeuszu”. Jedną  z wielu cech ukazanych w wypracowaniu jest  niewątpliwych fakt, iż dzieło to prezentuje nam bohatera zbiorowego, który w mickiewiczowskim dziele szczególnie jest  widoczny , to szlachta.  Praca ukazuje, że „  Pan Tadeusz” w pełni zasługuje na miano epopei, gdyż odnajdujemy w nim wiele istotnych elementów typowych dla eposu.

Wypracowanie zawiera 425 słów.

Zobacz cały