Konkurs „Świetlik” 2012

Już niebawem bo 20 marca 2012 rozpocznie się w całej Polsce kolejna , V edycja konkursu przyrodniczego „Świetlik”. W konkursie bierze udział ponad 800 szkół z całej Polski i około 27 tys. uczestników, uczniów szkół podstawowych. Piąta edycja podobnie jak poprzednie ma na celu popularyzację wiedzy i nauk przyrodniczych wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs odbywa się zawsze raz w roku tego samego dnia we wszystkich szkołach jakie się zgłosiły do konkursu.

 

Konkurs odbywa się poprzez rozwiązywanie testu wielokrotnego wyboru dostosowanego do jednej z 6 grup wiekowych uczestników. Uczniowie razem ze swoimi nauczycielami przygotowują się do konkursu poprzez wykonywanie prostych doświadczeń z przedmiotami codziennego użytku. Doświadczenia odbywają się w szkolnych klasach. Doświadczenia te są ważną częścią konkursu – pokazują że nauka może być świetną zabawą i każdy może w niej uczestniczyć. Pytania konkursowe oprócz zagadnień ze wszystkich przedmiotów przyrodniczych takich jak: biologia, chemia, fizyka, astronomia, geografia w 10 do 30 procentach dotyczyć będą właśnie tych przeprowadzanych , konkretnych doświadczeń. Obecnie jest już za późno na zgłoszenie się do konkursu ale można zobaczyć opisy doświadczeń na stronie internetowej konkursu. Organizatorem V edycji ogólnopolskiego konkursu przyrodniczego „Świetlik” jest Uniwersytet Dzieci. Honorowy patronat nad konkursem objęli Rektor Uniwersytetu Jagielońskiego oraz Dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki stosowanej Uniwersytetu Jagielońskiego. Patronat medialny nad konkursem objęli między innymi Animal Planet, Bliżej Przedszkola, Wrota Małopolski, eduinfo.pl i inni. Sponsorami konkursu są między innymi: Bliżej Przedszkola, Muchomor, Wydawnictwo Bis, krainaplanszowek.pl, Wydawnictwo Pascal, merlin.pl, Microsoft Sp. z o. o. i inni. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia w doświadczeniach i rozwiązywaniu testu.

Grzyboznawstwo — co warto wiedzieć?

Grzyboznawstwo — co warto wiedzieć?

Grzyby są jednym z najciekawszych (a zarazem najbardziej tajemniczych) darów natury — powie Ci to każdy grzyboznawca. Nic dziwnego, że wykształcił się wokół nich cały nurt nauk biologicznych — czyli mykologia. Czym zajmują się eksperci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *