Warszawski konkurs informatyczny

Konkurs informatyczny dla warszawskich gimnazjalistów zorganizowała firma Logitech Poland. Jak podaje organizator technologia powinna inspirować i z tego powodu konkurs ma na celu pokazanie indywidualnych pasji uczestników konkursu. Technologia to pobudzanie do działania, pomoc w tworzeniu rzeczy niezwykłych, narzędzie przy wprowadzaniu oryginalnych pomysłów w życie. To właśnie najważniejsze elementy przy tworzeniu i powstawaniu technologii. Konkurs rozgrywany jest pod nazwą „P@sj@ n@ m@x@ powered by Logitech” i do konkursu zaproszone są wszystkie warszawskie szkoły gimnazjalne.

 

Uczniowie mają okazję dzięki technologii zaprezentować swoją pasję. Konkurs polega na stworzeniu własnej strony internetowej prezentującą pasję uczestników. Może to być: przyroda, nauka, sport, gry, historia i inne. Wybór tematu jest zupełnie dowolny i zależy wyłącznie od poszczególnych uczestników konkursu. Organizatorzy stawiają na kreatywność i zaangażowanie uczestników w projekty stron. Udział w konkursie odbywa się na zasadzie tworzenia 5 osobowych zespołów uczniów wraz z nauczycielem prowadzącym, który ma służyć zespołowi radą, wiedzą i pomocą. Aby wziąć udział w konkursie trzeba: zarejestrować zespół na stronie internetowej konkursu logitech.com/pl, stworzyć stronę internetową na wspomniany, dowolny temat, przesłać link do stworzonej strony internetowej razem z opisem projektu za pośrednictwem profilu utworzonego na stronie logitech. W konkursie można wygrać akcesoria komputerowe firmy logitech. Akcesoria przypadną w udziale zarówno uczestnikom jak i ich szkole. Więcej informacji na stronach internetowych konkursu pod adresem: www.poland.logitech.com/pasja-na-maxa/zasady/ . Zyczymy powodzenia w udziale w konkursie wszystkim dzielnym, młodym informatykom. Rejestracji w konkursie trzeba dokonać do dnia 16 marca 2012 roku na stronie internetowej konkursu, jak już podaliśmy wcześniej.

Grzyboznawstwo — co warto wiedzieć?

Grzyboznawstwo — co warto wiedzieć?

Grzyby są jednym z najciekawszych (a zarazem najbardziej tajemniczych) darów natury — powie Ci to każdy grzyboznawca. Nic dziwnego, że wykształcił się wokół nich cały nurt nauk biologicznych — czyli mykologia. Czym zajmują się eksperci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *