ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

„Zbrodnia i kara” Fiodor Dostojewski- analiza utworu

„Zbrodnia i kara” Fiodor Dostojewski- analiza utworu

Wypracowanie zawiera prezentację  tematyki utworu Fiodora Dostojewskiego pod tytułem „Zbrodnia i kara”. Analizujący treść czytelnik mógłby skupić się na głównej postaci jaką jest Rodion Romanowicz Raskolnikow, to on przecież dopuszcza się zbrodni za którą ponosi srogą karę. Tym samym słowa zawarte w tytule odnosiły by się do jedynie jego czynów oraz późniejszej przemianie Raskolnikow. Gdy jednak przyjrzymy się osobowością kolejnych bohaterów zauważymy jak bardzo szeroko zostaje ukazana tematyka tytułowej zbrodni oraz kary. Całość zawiera 763 słowa.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

„Zbrodnia i kara” autorstwa Fiodora Dostojewskiego to jedna z bardziej złożonych powieści. Analizujący treść czytelnik mógłby skupić się na głównej postaci jaką jest Rodion Romanowicz Raskolnikow, to on przecież dopuszcza się zbrodni za którą ponosi srogą karę. Tym samym słowa zawarte w tytule odnosiły by się do jedynie jego czynów oraz późniejszej przemianie Raskolnikow. Gdy jednak przyjrzymy się osobowością kolejnych bohaterów zauważymy jak bardzo szeroko zostaje ukazana tematyka tytułowej zbrodni oraz kary.

 

Okazuje się bowiem, że ludzie czyny są sobie nie równe, wywoływane przeróżnymi czynnikami stąd też wielokrotnie wymagają innej kary. Ta natomiast nie musi zostać wymierzona na mocy prawa jak w przypadku Raskolnikowa, mogą ją stanowić wyrzuty sumienia, samotność i wspomnienia w których pojawiają się twarze niewinnych ofiar. W tekście dokładnie zrealizowano tematykę. Całość zawiera 763 słowa.

Zobacz cały