ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Jan Twardowski „Za wszystko” – analiza wiersza

Jan Twardowski „Za wszystko” – analiza wiersza

Wypracowanie stanowi analizę i omówienie utworu księdza Jana Twardowskiego pod tytułem „Za wszystko”. W utworze tym bardzo wyraźnie zostaje podkreślona tak charakterystyczna dla poety postawa franciszkańska. To jednoznacznie wyrażona wiara w sens świata i istnienia w każdy jego element napotykany na życiowej drodze. W wypracowaniu omówiono treść i symbolikę wiersza, podano najważniejsze informacje o autorze. Całość poparta cytatami zawiera 319 słowa.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

„Za wszystko” to tytuł jednego z wierszy autorstwa Jana Twardowskiego. W utworze tym bardzo wyraźnie zostaje podkreślona tak charakterystyczna dla poety postawa franciszkańska. Jak mówi cytat ” Za wszystko dziękuję, za spokój i trwogę za to, że…”. To jednoznacznie wyrażona wiara w sens świata i istnienia w każdy jego element napotykany na życiowej drodze. Podmiot liryczny składa swe podziękowania za każdy element zarówno ten piękny i zrozumiały ja i te które na zawsze już pozostaną tajemnicą.

 

W wypracowaniu omówiono treść i symbolikę wiersza, podano najważniejsze informacje o autorze. Całość poparta cytatami zawiera 319 słowa.

Zobacz cały