ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

„Medaliony” Zofia Nałkowska– „Dwojra zielona”, wypracowanie

„Medaliony” Zofia Nałkowska– „Dwojra zielona”, wypracowanie

Wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Dwojra zielona” zawartego w książce Zofii Nałkowskiej pod tytułem „Medaliony”. Główna bohaterka to trzydziestopięcioletnia kobieta z przepaską na twarzy. Z jej wyznań dowiadujemy się jak wyglądało życie w getcie, w jaki sposób zginął jej mąż, jak straciła oko. Poznajemy również warunki pracy przy produkcji amunicji, w tym właśnie czasie głód zmusił ją do wyrywania i sprzedawania złotych zębów. Wypracowanie zawiera dokładna analizę treści oraz wyjaśnienie wymowy utworu. Całość zawiera 538 słów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Główna bohaterka opowiadania „Dwojra zielona” to trzydziestopięcioletnia kobieta z przepaską na twarzy. Narratorka podąża z kobietą aż do mieszkania, którym ta obecnie się opiekuje. Jak twierdzi ludzie okazują jej życzliwość pomimo, iż nie są nikim bliskim. Z jej relacji dowiadujemy się jak wyglądało życie w getcie, w jaki sposób zginął jej mąż, jak straciła oko. Poznajemy także prawdę o pracy w fabryce amunicji. W tym właśnie czasie wycieńczona, głodna ratowała się w jedyny sposób jaki pozostał, kolejno wyrywała złote zęby by płacić nimi za chleb.

W poniższym tekście dokładnie przeanalizowano treść opowiadania, podkreślono również jego wymowę. Tekst zawiera 538 słów.

Zobacz cały