Konkurs chemiczny

Szkoły i różnego rodzaju organizacje organizują każdego roku ogromną liczbę konkursów z różnych dziedzin szkolnych dla dzieci i młodzieży. Idąc tym tropem znajdzie się również konkurs dla młodych chemików. Takim konkursem jest konkurs chemiczny imienia Ignacego Łukasiewicza. W roku szkolnym 2011 2012 mamy przed sobą kolejną, już XIX  edycję tego konkursu. Z tego powodu możemy powiedzieć ze spokojem , że jest to konkurs z szacowną i długą tradycją. Konkurs im. Ignacego Łukasiewicza jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizator konkursu uważa, że każdy dobry uczeń szkoły ponadgimnazjalnej może spróbować swoich sił w konkursie i oczekiwać powodzenia jeśli tylko poważnie podejdzie do zadań konkursowych.

Chemia niewątpliwie jako nauka ścisła nie wzbudza pozytywnych emocji wśród wszystkich uczniów ale dla tych dla których jest przedmiotem interesującym konkurs chemiczny jest najodpowiedniejszym wyzwaniem. Organizator konkursu uważa także iż przygotowanie się do konkursu jest możliwe dla każdego ucznia z dobrymi wynikami szkolnymi. Z tego powodu organizator liczy na odpowiednie szerokie zainteresowanie. Chemia wszak to dziedzina nauki o bardzo praktycznym i perspektywicznym zastosowaniu we współczesnym świecie techniki i w wielu branżach biznesu. Główne cele konkursu są dwa. Pierwszym celem jest rozwijanie zainteresowań chemią wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Drugim celem konkursu jest sprawdzenie poziomu wiedzy i porównanie znajomości chemii wśród poszczególnych uczniów – uczestników zawodów. Zakres wymaganej na konkursie wiedzy chemicznej odpowiada poziomowi przewidzianemu w programie nauczania przedmiotu chemii w szkołach ponadgimnazjalnych i może tylko trochę wykraczać poza ten poziom.

Organizatorem konkursu jest Komitet Organizacyjny Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza mający swoją siedzibę w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku pod adresem Al. F. Kobylińskiego 25, 09 – 400 Płock. Konkurs jest zorganizowany w dwóch etapach i odbywa się za pośrednictwem internetowej platformy konkursowej na odległość za pośrednictwem sieci internet. Zgłoszenia do konkursu mogą być nadsyłane wyłącznie przez szkoły dysponujące pracowniami z komputerami z dostępem do internetu umożliwiającymi działanie platformy konkursowej. Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs mija z dniem 6 stycznia 2012 roku. Po zgłoszeniu wszyscy uczestnicy muszą mieć możliwość rejestracji na internetowej platformie konkursowej. Rejestracja odbywa się w dniach od 9 do 13 stycznia 2012 roku. Pierwszy etap konkursu odbędzie się w dniu 28 lutego 2012 roku za pośrednictwem internetu. Prace uczestników konkursu w pierwszym etapie są automatycznie sprawdzane przez system platformy konkursowej. W dniu 2 marca nastąpi ogłoszenie wyników i listy uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu. Drugi etap konkursu odbywać się bezie stacjonarnie w siedzibie organizatora w Płocku. Będzie to miało miejsce w dniu 30 marca 2012 roku. Drugi etap konkursu podzielony jest na część pisemną i laboratoryjną. Prace uczestników drugiego etapu konkursu sprawdzane będą przez dwie osoby. W dniu 16 kwietnia nastąpi ogłoszenie wyników XIX edycji konkursu chemicznego a 25 kwietnia ( po uprawomocnieniu się ogłoszonych wyników) ostateczne zakończenie konkursu. Wszystkie informacje odnośnie osiągniętych wyników przez uczestników będą opublikowane na stronie internetowej komitetu organizacyjnego.  

Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza to doskonała szansa aby wykazać się swoją wiedzą i zdolnościami z dziedziny chemii. Jest to także wielka szansa na zdobycie doświadczeń i uznania jako chemika w oczach przyszłych uczelni wyższych i późniejszych, potencjalnych pracodawców. Wśród sponsorów konkursu są np. trzy firmy z grupy Orlen. Konkurs może być świetnym wstępem do kariery w charakterze chemika. Wszystkim zachęconym perspektywami konkursu życzymy powodzenia w trakcie przebiegu tego konkursu. Chemia to może być naprawdę doskonała przygoda w życiu. Na laureatów konkursu czekają nagrody i wyróżnienia.

Czym zajmuje się nauka o finansach publicznych?

Nauka o finansach publicznych to dziedzina ekonomii, która bada, jak rządy na różnych szczeblach (centralnym, regionalnym i lokalnym) pozyskują, wydają i zarządzają środkami publicznymi, a także jak te działania wpływają na gospodarkę kraju. Jest to

Zadbaj o wygląd stoiska lub biura. Postaw stylowy stojak na ulotki

Zadbaj o wygląd stoiska lub biura. Postaw stylowy stojak na ulotki

Planujesz zamówić materiały reklamowe zachwalające ofertę firmy? Stojak na ulotki jest nie tylko efektowną, ale i praktyczną metodą prezentacji tego rodzaju informatorów. Z powodzeniem znajduje zastosowanie na targach handlowych, w punktach usługowych (banki, biura podróży)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *