Matura w 2012 roku

Matura w 2012 roku

Matura w 2012 roku zmieni się nie wiele od tej w roku 2011, zmiany dotyczą, w obecnych założeniach, tylko egzaminu z języka obcego. Konkretnie, chodzi o część ustną tego egzaminu. W tej części nie będzie bowiem podziału na poziom podstawowy i rozszerzony. Takie są obecne zapowiedzi, dosnośnie pewnych zmian za rok.

Matematyka na szycie listy przebojów

Matematyka na szycie listy przebojów

Do niedawna matematyka dla większości uczniów oznaczała stres i obgryzanie paznokci. Zło konieczne, które wielu spędzało sen z powiek na tegorocznej maturze święci ogromny sukces. Popularność rozszerzonego egzaminu maturalnego z matematyki przewyższa prawie dwukrotnie język polski.

Kolejne zmiany w egzaminie maturalnym

Kolejne zmiany w egzaminie maturalnym

Nie każdy zdążył się jeszcze oswoić ze zmianami wprowadzonymi do egzaminu maturalnego, a okazuje się, że już niebawem możemy mieć kolejne zmiany. Póki co są to jedynie propozycje. Zawsze jednak lepiej mieć świadomość tego, co może nas w przyszłości spotkać.

Bal studniówkowy, kiedyś i dziś

Bal studniówkowy, kiedyś i dziś

Wiadomym jest, że bal studniówkowy ma sporą tradycję, nikt jednak nie jest w stanie stwierdzić, kiedy zwyczaj ten miał swój początek. Jedno jest pewne, jej forma przeszła diametralne zmiany i chyba żadne minione pokolenie by jej nie poznało, no może z wyjątkiem naszych babć.

Dobra organizacja to podstawa

Dobra organizacja to podstawa

Nie jest tajemnicą, że aby w natłoku codziennych zadań się nie zagubić niezbędny jest plan, dzięki któremu jasno określimy co i kiedy będziemy robić. Jest to wielce pomocne zwłaszcza pod koniec semestru, gdy nauki jest najwięcej.

Jak dobrze wybrać szkołę wyższą?

Jak dobrze wybrać szkołę wyższą?

Wybór przedmiotu maturalnego to ważny wybór a na dodatek nie jedyny jaki każdy przyszły maturzysta ma przed sobą. Warto się już teraz zastanowić co zrobić po maturze, jaki kierunek studiów wybrać i czym się przy tym wyborze kierować.