Konkurs talent za talent

Konkurs talent za talent

Stowarzyszenie przyszłych doradców i menedżerów Cognitis jest organizatorem konkursu dla maturzystów – talent za talent. Obecna edycja tego konkursu jest już trzecią z rzędu. Konkurs jest promocją świadomego i odpowiedzialnego działania na rzecz własnego otoczenia i świadomego rozwoju osobistego. Głównym celem tego konkursu jest wyłonienie spośród młodzieży maturalnej przyszłych liderów i menedżerów. Drugoplanowym celem konkursu jest natomiast zwiększenie zainteresowania młodzieży zagadnieniami z zakresu ekonomii i zarządzania.

Konkurs na Dzień Matki i Dzień Dziecka

Konkurs na Dzień Matki i Dzień Dziecka

W związku ze zbliżającymi się świętami Dniem Matki i Dniem Dziecka portal poświęcony sztuce planetasztuki.pl zorganizował konkurs z tych okazji. Konkurs ma charakter konkursu fotograficznego. Ten konkurs jest rozgrywany pod tytułem „Portret Matki, Portret Dziecka” i jest skierowany do wszystkich miłośników fotografii portretowej.

Konkurs plastyczny „Krajobraz malowany tęczą”

Konkurs plastyczny „Krajobraz malowany tęczą”

Ośrodek kultury w Trzebiatowie jest organizatorem konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem jest otaczający nas piękny krajobraz. Konkurs jest prowadzony pod nazwą „Krajobraz malowany tęczą” i jego celem jest ukazanie piękna stron rodzinnych uczestników oraz włączenie w propagowanie i eksponowanie tego piękna przez dzieci i młodzież. Tematyka prac konkursowych powinna być związana z pięknym krajobrazem a jednocześnie miejscami, które spotykamy na co dzień a które na swoje piękno, urok i tajemniczość warto ocalić od zapomnienia.

Konkurs komiksowy

Konkurs komiksowy

Stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi „Odnowica” i C. E. Szklany Dom są organizatorami konkursu pod tytułem „Syzyfowe prace w komiksie”, który to konkurs jest prowadzony w ramach projektu edukacyjnego „Komiksowe prace”. Konkurs jest skierowany do gimnazjalistów i młodzieży ponadgimnazjalnej w wieku do 25 lat z województwa Świętokrzyskiego. Zadaniem dla uczestników jest stworzenie komiksu o jednym z rozdziałów dzieła Stefana Żeromskiego „Syzyfowych prac”. Do wyboru są rozdziały drugi, ósmy, jedenasty i czternasty.

Konkursy plastyczne o sporcie

Konkursy plastyczne o sporcie

Organizatorem aż dwóch konkursów szkolnych o sporcie jest szkoła podstawowa nr 23 z Lublina im. Olimpijczyków Polskich. Oba konkursy mają charakter ogólnopolski i skierowane są do uczniów wszystkich szkół podstawowych. W konkursach mogą brać udział uczniowie klas szkół podstawowych w kategoriach wiekowych od I do III i od IV do VI. Pierwszy z konkursów rozgrywany jest pod tytułem „ Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”. Drugi konkurs rozgrywany jest pod tytułem „Papież – Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”. Tytuły wyjaśniają tematy konkursów. Szkoła podstawowa nr 23 z Lublina serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w konkursach.

Festiwal filmowy – 18

Festiwal filmowy – 18

Jeśli masz mniej niż 18 lat to nie masz wielkich szans na zdobycie nagrody Oscara. Od czegoś jednak trzeba zaczynać, nieprawdaż ? Dlatego organizatorzy Festiwalu Młodzieżowego Filmów minus 18 zapraszają wszystkich nastoletnich adeptów sztuki filmowej na swój festiwal i konkurs filmów. Weź udział w największym festiwalu sztuki filmowej dla osób poniżej 18 roku życia i pokaż swoje dzieło, jeśli jesteś twórcą, na dużym ekranie. Organizatorem festiwalu jest Gimnazjum i Liceum im. Karola Marcinkowskiego z Poznania.