Konkurs na wykonanie lalki

Konkurs na wykonanie lalki

Fundacja BUGEI jest organizatorem konkursu na ekologiczną lalkę japońską. W konkursie zmierzą się uczestnicy, którzy wykonają własnoręcznie tradycyjną lalkę japońską zwaną kokeshi. Konkurs, jak się wydaje, wymaga pewnego zaangażowania i umiejętności manualnych od uczestników. Cały konkurs jest dokładnie rozgrywany pod nazwą „Ekologiczna Kokeshi” - zrób własną japońską lalkę. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Konkurs Muzealne spotkania z fotografią

Konkurs Muzealne spotkania z fotografią

Muzeum w Koszalinie oraz Pomorskie Stowarzyszenie Edukacji Regionalnej zapraszają na konkurs pod tytułem – Muzealne spotkania z fotografią. Konkurs ma zasięg międzynarodowy i jest skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Polonijny konkurs – młodzi tłumacze

Polonijny konkurs – młodzi tłumacze

Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ jest organizatorem konkursu dla młodzieży mieszkającej poza granicami Polski pod tytułem „Młodzi tłumacze”. Konkurs jest przeprowadzany od 2004 roku ma zatem już 8 lat. Do udziału w obecnej edycji konkursu zaproszona jest młodzież w wieku od 16 do 21 lat, podobnie jak to miało miejsce dotychczas. W konkursie mogą wziąć udział młodzi ludzie , którzy na stale mieszkają poza granicami Polski i biegle władają językiem polskim i językiem kraju zamieszkania.

Konkurs komiksowy

Konkurs komiksowy

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zaprosił na konkurs, w którym uczestnicy mają zaprezentować krótka formę komiksową. Konkurs jest prowadzony w ramach IV edycji projektu „Stalowa Wola miasto komiksów”. Sam konkurs jest skierowany do rysowników komiksów w wieku od 17 do 26 lat. „Stalowa Wola miasto komiksów” to projekt o charakterze edukacyjnym, który skupia się wokół tematu sztuki komiksowej. Działania realizowane w ramach projektu mają charakter interdyscyplinarny, łączą w sobie warsztaty plastyczno – graficzne, instalacje, happeningi oraz akcje edukacyjne.

Konkurs fotograficzny o matematyce

Konkurs fotograficzny o matematyce

Wydawnictwo Nowik z siedzibą w Opolu jest organizatorem konkursu dla wszystkich, którzy kochają matematykę i fotografię. Nowik zaprasza do oryginalnego konkursu, w którym celem dla uczestników jest złapanie matematyki w kadrze aparatu fotograficznego. Konkurs ten jest adresowany głównie do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ale uczestniczyć w nim mogą wszyscy chętni. Nie ma tutaj ścisłego ograniczenia, wystarczy być czynnym fotografikiem amatorem.

Poetycki konkurs na esej

Poetycki konkurs na esej

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu na esej inspirowany twórczością Marcina Świetlickiego. Ten współczesny polski poeta właśnie ukończył 50 lat i z tej okazji ukazało się pewne podsumowanie jego twórczości, został wydany zbiór jego dotychczasowej twórczości. Marcin Świetlicki jest niewątpliwie poetą naszego czasu od swoich pierwszych dzieł po dziś dzień. Jego twórczość określa charakter współczesnej polskiej poezji. Organizator zaprasza do dyskusji nad twórczością tego poety w formie konkursu.