Konkurs dla animatorów lokalnych

Konkurs dla animatorów lokalnych

Rozpoczęła się piąta edycja konkursu dla animatorów społecznych imienia Heleny Radlińskiej. Konkurs jest organizowany przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorzy konkursu pragną pokazać zarówno ludzi, którzy działają w środowiskach lokalnych, jak i promować animacyjne sposoby pracy w środowiskach lokalnych oraz wraz ze społecznością lokalną.

Konkurs młodzieżowy „Pogromcy mitów”

Konkurs młodzieżowy „Pogromcy mitów”

Fundacja „Wiedza lokalna” jest organizatorem konkursu „Pogromcy mitów”. Konkurs już jest rozpoczęty ale fundacja nadal zaprasza do udziału młodzież. Sam konkurs jest częścią projektu Raport Mniejszości i jego głównym celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na problem mowy nienawiści i języka wrogości skierowanych wobec mniejszości narodowych, religijnych, etnicznych i seksualnych.

Konkurs „Jestem szefową”

Konkurs „Jestem szefową”

Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania zaprasza do udziału w konkursie pod tytułem „Jestem szefową”. Obecnie to już trzecia edycja tego konkursu. Głównym celem tego konkursu jest przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet – liderek pośród młodzieży. Niewątpliwie to bardzo cenna inicjatywa i potrzebny konkurs.

Konkurs Katyński

Konkurs Katyński

Instytut Pamięci Narodowej organizuje konkurs pod nazwą „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”, jest to konkurs historyczny w 72 lata po Zbrodni Katyńskiej, który uczy historii i kreuje patriotyczne postawy. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest umacnianie pamięci dotyczącej Zbrodni Katyńskiej i tworzenie w młodym pokoleniu Polaków postaw patriotycznych.

Konkurs dla stypendystów

Konkurs dla stypendystów

Stypendium wielu osobom kojarzy się z formą zapomogi i zasiłku, jaki otrzymuje stypendysta. Tymczasem są przecież stypendia wspierające rozwój talentów i wspierające różnorakie projekty oraz na przykład wyjazdy zagraniczne. W celu dowiedzenia faktu przydatności i znaczenia stypendiów Fundacja Orange i Fundacja Dobra Sieć postanowiły zorganizować specjalny konkurs z przeznaczeniem dla stypendystów. Konkurs jest skierowany do wszystkich i wszelkich byłych oraz obecnych stypendystów.

Konkurs na strój folkowy

Konkurs na strój folkowy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach zaprasza do udziału w konkursie na wykonanie stroju folkowego. Konkurs jest częścią wydarzenia pod nazwą Modny Śląsk i jest skierowany do uczniów szkół średnich. Wydarzenie Modny Śląsk, jak i sam konkurs są prowadzone w celu prezentacji i promocji twórczości młodych projektantów mody i polegają na prezentacji strojów stworzonych przez uczniów i słuchaczy związanych z projektowaniem ubioru. Konkurs jest prowadzony pod pełną nazwą Folk Fashion 2012 Katowice.