„Brzydkie kaczątko” H. CH. Andersen, wypracowanie

„Brzydkie kaczątko” H. CH. Andersen, wypracowanie

Wypracowanie dotyczy lektury szkolnej, baśni H. Ch. Andersena pod tytułem „Brzydkie kaczątko” i stanowi streszczenie tego utworu. Historia brzydkiego kaczątka rozpoczyna się latem w pewnej wsi. Był to czas, kiedy wszystkie kaczki wysiadywały jajka, oczekując niecierpliwie swego potomstwa. Jednak jedna z kaczek, swe gniazdo z jajami ukryła w gęstwinie w pobliżu rzeki. Od samego początku bardzo troszczyła się o to, by jajkom nie stała się żadna krzywda. Gdy nadszedł czas, jajka jedne po drugich zaczęły pękać i zaczęły wykluwać się młode kaczątka. Niestety jedno z jaj, większe od pozostałych długo pozostawało niewyklute. Wypracowanie zawiera 698 wyrazów.

Calineczka – charakterystyka bohaterki H. Ch. Andersena

Calineczka – charakterystyka bohaterki H. Ch. Andersena

Wypracowanie z języka polskiego prezentuje postać Calineczki, tytułowej bohaterki baśni H. Ch. Andersena. Praca stanowi charakterystykę tej postaci. „Calineczka” to jedna z najpiękniejszych baśni, jakie napisał Andersen. Główną bohaterką jest niezwykła maleńka dziewczynka, która bardzo kocha przyrodę i wszelkie stworzenie. Jest bardzo delikatna i niezwykle wrażliwa. Jednak, gdy trafia pod opiekę zwierząt, które jej nie rozumieją, czuje się bardzo samotna i nieszczęśliwa. Przebywając w podziemiach marzy o pięknym i ciepłym słońcu, pachnących kwiatach i śpiewających ptakach. Wypracowanie zawiera 584 wyrazy.

„Calineczka” H. Ch. Andersen, wypracowanie

„Calineczka” H. Ch. Andersen, wypracowanie

Wypracowanie jest streszczeniem „Calineczki”, baśni autorstwa H. Ch. Andersena przerabianej w szkole podstawowej. Zapoznaj się z poniższą propozycją, być może okaże się przydatna do przygotowania się do lekcji języka polskiego. Baśń opowiada o pewnej kobiecie, która bardzo pragnęła mieć własne maleńkie dziecko. Pewnego razu stara czarownica podarowała jej małe ziarenko, z którego wyrósł piękny kwiatek, do złudzenia przypominający tulipana. W środku tego kwiatka znajdowała się piękna maleńka dziewczynka, która miała zaledwie cal wzrostu. Właśnie dlatego nazwano te cudowną istotkę Calineczką. Wypracowanie zawiera 597 wyrazów.

Szymon z Lipnicy – charakterystyka bohatera A. Domańskiej

Szymon z Lipnicy – charakterystyka bohatera A. Domańskiej

Jedna z postaci występujących w książce A. Domańskiej p.t: „Historia żółtej ciżemki” był Szymon z Lipnicy a poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę tego bohatera. Ojciec Szymon z Lipnicy był postacią historyczną. Wywodził się z klasztoru Bernardynów w Krakowie. Był człowiekiem niezwykle dobrym i szlachetnym, bardzo wrażliwym na cudzą krzywdę. Nie pozostawał obojętny na niczyją krzywdę. Zawsze chętnie udzielał schronienia, odzienia i posiłku tym najuboższym. To dla nich poświęcił całe swoje życie. Był człowiekiem bezinteresownym o dobrym i ciepłym sercu. Kochał ludzi, wzbudzał u nich zaufanie i wdzięczność. Wypracowanie zawiera 303 wyrazy.

Jan Długosz – charakterystyka postaci „Historia żółtej ciżemki”

Jan Długosz – charakterystyka postaci „Historia żółtej ciżemki”

Wypracowanie prezentuje postać Jana Długosza, jednego z bohaterów drugoplanowych książki A. Domańskiej pod tytułem „Historia żółtej ciżemki”. Praca ta stanowi charakterystykę tego bohatera. Jan Długosz był wspaniałym i wielkim człowiekiem. Był nie tylko duchownym, ale również wielkim kronikarzem, który całe swoje życie poświęcił swemu wielkiemu dziełu, jakim było spisanie dziejów Polski. Długosz miał pełną świadomość tego, że jego dzieło przetrwa całe wieki, ale nigdy się tym nie chwalił i nie chełpił. Pozostał skromnym człowiekiem. Wypracowanie zawiera 318 wyrazów.

Wit Stwosz – charakterystyka postaci „Historia żółtej ciżemki”

Wit Stwosz – charakterystyka postaci „Historia żółtej ciżemki”

Jeśli potrzebujesz charakterystyki Wita Stwosza bohatera książki A. Domańskiej pt.: „Historia żółtej ciżemki”, to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym, czego potrzebujesz do przygotowania się do lekcji języka polskiego. Bohater jest postacią historyczną. Stwosz urodził się w Norymberdze. Do Krakowa przybył na prośbę królewicza Kazimierza, który poprosił go o wykonanie ołtarza dla kościoła Mariackiego w Krakowie. Stwosz był wielkim artystą, kochającym prawdziwą sztukę. Wypracowanie zawiera 389 wyrazów.